Statistiky ukazují, že tištěný obsah nepatří do starého železa

Internetový obsah má mnoho výhod, je zdarma a dostupný většině lidí, kteří mají připojení k internetu. V minulosti se předpokládalo, že rozvoj internetu přispěje k záhubě reklamních letáků, tištěných novin i časopisů. Statistiky však ukazují, že je tomu přesně naopak. Jen pro zajímavost, celkový tiskový průmysl se odhaduje na 898 miliard dolarů, v příštím roce by se mělo jednat o 980 miliard dolarů. Je to způsobeno zejména tím, že grafické aplikace nemají takový efekt, jak se předpokládalo, a reklamní společnosti se stále častěji vracejí ke starým dobrým metodám.

Vzestup tištěné reklamy

Direct Mail Marketing zahrnuje širokou škálu marketingových materiálů, včetně brožur, katalogů, pohlednic, informačních bulletinů a prodejních dopisů. Míra odpovědí pro přímý marketing je o 37% vyšší než míra odpovědí na e-mailový marketing.

Bylo zjištěno, že tisk je o 43% méně nepříjemný než internet. Zákazníci jsou často znepokojeni velkým počtem propagačních e-mailů a zpráv. Překvapivě dnes oceňují pěkný katalog nebo dopis s poděkováním v jejich poště.

Kdo je největším hráčem na trhu?

Největším trhem pro tisk jsou Spojené státy, hned po nich následuje Japonsko, Čína, Německo, Velká Británie, Itálie, Francie, Kanada a Indie. Při současném pokroku se však předpokládá, že v žebříčku výrazně stoupne zejména Indie.

Jak jsou na tom magazíny?

Ačkoliv popularita tištěné reklamy stoupá, to samé se nedá tvrdit o tištěných magazínech. Jeden z prvních magazínů začal vycházet již v roce 1731 v Londýně, nesl název „The Gentlemans Magazine“. Jednalo se také o první moment, kdy bylo použité slovo „magazín“ pro tištěné periodikum. Od té doby začalo magazínů přibývat a jejich popularita raketově rostla. První výrazný útlum nastal při rozšíření internetu, většina vydavatelů musela skončit, zúžit své portfolio nebo následovat moderní trendy a nastartovat internetový magazín. Pouze denní tisk si odnesl minimální ztráty a stále prosperuje.

S magazíny se pojí pár užitečných statistik, se kterými přišel portál shweiki.com:

  • Průměrný čtenář stráví 43 minut čtením svého magazínu.
  • Zhruba 50% všech magazínů se prodá v pátek a o víkendu. Nejméně se jich prodá ve středu, pouze kolem 11% z celého týdne.
  • Na západě čte tištěné magazíny 64% dospělých.
  • Průměrná cena tištěného magazínu je na západě 4,95 dolaru (v přepočtu cca 110 Kč), což je více než v Evropě.

Závěrem

Tištěný obsah má na trhu stále své místo a bude tomu tak i v budoucnu. Jak ukazují statistiky, soustředit se pouze na internetovou propagaci nemusí být vždy tak efektivní, jak se zdá. Tištěná reklama je vhodná zejména pro lokální propagaci. S problémy se však potýkají magazíny, spuštění nového tištěného magazínu je spojeno s velkými náklady a ne vždy se podaří oslovit tolik čtenářů, aby se vrátily vynaložené investice. Se správnou strategií však nic není nemožné.

error: Obsah je chráněn mocným zaklínadlem !!