6 důležitých faktů o obsahovém marketingu

Obsahový marketing tvoří základ většiny online marketingových kampaní. Zatímco majitelů webových stránek neustále přibývá, jen zlomek z nich ví, jak tvořit obsah tak, aby návštěvníky dostatečně zaujal a udělal z nich zákazníky. Představíme si 6 důležitých faktů, které byste měli brát v potaz.

Uživatelé ignorují placené reklamy

70 až 80% uživatelů internetu ignoruje placené reklamy na webech a vyhledávačích. Místo toho se zaměřují hlavně na organické výsledky – ty jsou považovány za pravdivější a přesnější. Proto by úspěšná marketingová kampaň měla být zaměřena na obsah, který je nejčastěji publikován na webových stránkách firmy. Většina moderních firem dnes utrácí největší část svého reklamního rozpočtu na obsahový marketing a přibližně polovina B2B a B2C marketerů se domnívá, že se bude popularita obsahového marketingu stále zvyšovat.

Nejvíce sdílená jsou videa

Ze všech typů obsahu jsou na sociálních sítích nejčastěji sdílená videa. Důvod je prostý, jsou mnohem zábavnější a zajímavější. Podle SyndaCastu bude do konce roku 74% veškerého trafficu z videí. Jednoduše řečeno, pokud nevytváříte videa, zaostáváte. Mezi nejefektivnější typy videí patří recenze zákazníků, tutoriály a demonstrační videa. Přestože produkce videa může stát větší úsilí a více peněz, 52% dotázaných marketingových profesionálů uvedlo, že video obsah poskytuje nejlepší návratnost investic.

Infografika nahrazuje články

V době neustálého sledování sociálních médií a nedostatku času lidé nemají čas nebo trpělivost číst dlouhé články, proto se infografika stává tak populární. Uživatelé třicetkrát raději shlédnou zajímavou infografiku s krátkými a přesnými fakty, než aby si přečetli článek.

Blogové příspěvky potřebují obrázky

Příspěvky na blogu jsou nedílnou součástí každé strategie marketingového obsahu. Více než polovina profesionálních marketerů považuje blogování za nejdůležitější typ obsahu.

Chcete-li dosáhnout úspěšnějších příspěvků na blogu, musí obsahovat obrázky, které vám umožní přidat cokoliv, co je vizuálně zajímavé. Data naznačují, že články s obrázky mají o 94% více zobrazení než ty, které je nemají. Zajímavý je i fakt, že články s obrázkem/fotkou po každých 75 až 100 slovech mají dvakrát vyšší počet sdílení na sociálních médiích.

Blogy s každodenní publikací generují více zákazníků

Stejně jako u každé strategie, i u obsahového marketingu je důležitá konzistence. Podle průzkumů vyplývá, že 57% těch, kteří přidali alespoň 1 nový příspěvek za měsíc, dokáže udělat z čtenáře zákazníka. Ovšem u těch, kteří blogují denně, je to v průměru 87%. Pokud chcete být v blogování úspěšní, bylo by vhodné přidávat alespoň 2-5 článků/týden.

E-mail je o 80% lepší než sociální média

Sociální média jsou důležitým kanálem pro distribuci obsahu, ale v porovnání s emailem mají mnohem menší efekt. Podle průzkumů 80% podniků říká, že e-mail je 40krát účinnější při vytváření nových zákazníků než Twitter a Facebook. Když byli spotřebitelé dotazováni, 72% uvedlo, že dávají přednost přijímání propagačních materiálů e-mailem než prostřednictvím sociálních médií.

error: Obsah je chráněn mocným zaklínadlem !!