Téměř polovina lidstva již využívá internet a počet uživatelů stále roste

Věděli jste, že je v Bangladéši nebo Nigérii více internetových uživatelů, než v Itálii? Internet se rozrůstá neuvěřitelným tempem a skvělým důkazem je počet uživatelů, který zažil za posledních 15 let obrovský boom. Počet internetových uživatelů se za zmíněnou dobu zvýšil o více, než 800%.

Ke dnešnímu dni je na světě 3,23 miliardy internetových uživatelů a to je již téměř polovina lidstva. Bez nadsázky tak lze říct, že lidstvo vstupuje do internetového období. Na jednu stranu je zajímavá myšlenka, že je tolik lidí spojeno prostřednictvím jediného média, na druhou stranu je tato myšlenka trochu děsivá. Po tisíce let si lidé byli v mnoha koutech světa cizí a izolace jim nedovolila poznat okolní svět. Dnes se lze spojit s kýmkoliv na světě během krátké chvíle.

Kde je uživatelů nejvíce?

Pokud tipujete, že je to v Evropě nebo USA, tak jste vedle. Nejvíce internetových uživatelů najdeme v Asii a to konkrétně v Číně, kde je 674 milionů lidí používajících internet. Hned za Čínou je Indie s 354 miliony uživatelů. Například USA je až na třetím místě.

Abych byl přesný, tak aktuálně má přístup k internetu 45% světové populace, v roce 1995 to bylo méně, než 1%. První miliardy uživatelů bylo dosaženo v roce 2005, druhé miliardy v roce 2010 a třetí miliardy v roce 2014. Abyste si uměli představit, jak masivní je to nárůst, ukážeme si graf, který dokonale ukazuje, jak počet uživatelů v jednotlivých letech roste.

Internetoví uživatelé ve světě

 

Kdyby byl internet sám o sobě komoditou, do které se dá investovat, myslím, že by nikdo s investicí neváhal. Ukážeme si ještě jeden graf a sice internetové uživatele podle regionu. Graf se vztahuje k roku 2013.

Uživatelé podle regionu

Zde je skvěle vidět, jak Asie výrazně dominuje. Ačkoliv je zde nejvíce uživatelů, tak zde panuje poměrně velká cenzura, která brání ve spojení nebo ve využívání pro nás samozřejmých služeb. Například v Čině je to Facebook a další sociální sítě, ovšem brzy to již nemusí být pravda, jelikož se plánují kanceláře Facebooku i pro tuto zemi.

Jak je na tom Česká republika?

Pokud vás zajímá, na jakém místě je naše malá krásná zemička, je to 48. místo. Je u nás celkem 8,32 milionu internetových uživatelů, to znamená, že 77,4% Čechů používá internet. To už je poměrně slušné číslo. Počet internetových uživatelů u nás každoročně vzroste o 3%, tedy zhruba o 213 tisíc lidí.

Zdroj: internetlivestats.com, internetworldstats.com

error: Obsah je chráněn mocným zaklínadlem !!